Pierwszy Prezydent USA, generał George Washington, jeden z Ojców Założycieli jak większość mieszkańców kolonii brytyjskiej wywodził się z Europy. Jego przodek, pułkownik John Washington w 1956 roku wyemigrował do Ameryki i osiadł w Westmoreland County w Virginii. 76 lat później narodził mu się na nowym kontynencie prawnuk George. Jerzyk, który zrobił karierę w polityce :). A co ma do tego wioska w Anglii, w hrabstwie Tyne and Wear? A to, iż stąd jego rodu korzenie. Jego pradziadziuś wyemigrował wprawdzie z Essex, jednakże z miejscem tym związany jest rodowód tego słynnego nazwiska. Najprawdopodobniej Old Hall wybudował William de Hertburn, który osiadł na tym terenie w 1183 roku, by później przyjąć nazwisko od nazwy miejsca (Wessyngton).


W 1613 roku potomkowie pierwszego budowniczego sprzedali posiadłość i tak związek z jeszcze nie narodzonym ojcem założycielem stanów Zjednoczonych się urwał, ale nie przeszkodziło to w zorganizowaniu w tym miejscu muzeum.

Dla bardzo zainteresowanych film biograficzny o Panu Prezydencie Georgu W.

Do czasów obecnych przetrwała przecież część średniowiecznych murów z pierwotnego domu Washingtonów.
Co do domu – ogromnego i kamiennego – z mnóstwem odniesień do historii USA z czasów Georga i sporo i o samym Georgu.

 

 

 

 

 

 

Porządnie zorganizowane prawie z niczego muzeum, z lekcjami w strojach dla dzieci, ale ten ogród … Te kąty… Z resztą, poczujcie sami:

 

 

Jak na Wielka Brytanię przystało – cudny i dziwaczny zarazem z tą kukurydza w doniczkach 🙂

 

 

 

I oczywiście edukacyjnie, o ptaszkach:

i pszczółkach:

Czego można życzyć sobie więcej gdy nie pada deszcz?
No, można sobie włączyć takie coś, dla rozweselenia ducha …

🙂

Z informacji praktycznych:
strona www tutaj
członkowie National Trust i Bermuda National Trust wchodzą za darmo